Sikorsky tvi


Четвер, 19.12.2024, 04:01


Вітаю Вас Гість | RSS


Головна | Каталог статей | Реєстрація | Вхід
Меню сайту

Категорії розділу
Мої статті [29]

Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 23

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Форма входу

Головна » Статті » Мої статті

Чари українського натюрморта

Після періода літніх  відпусток та канікул у бурхливому житті міста галерея «Єлисаветград» порадувала шанувальників живопису новою неординарною виставкою «Український натюрморт». В її експозиції понад п’ятдесят робіт 46  українських живописців. Серед них чимало і  робіт кіровоградських майстрів пензля, серед яких роботи Юрія Вінтенка, Анатолія Янєва, Михайла Надєждіна, Сергія та Анатолія Шаповалових, Віктора Перепичая. Серед інших майстрів з різних куточків України звертають на себе увагу полотна Михайла Кокіна(Дніпропетровськ), Йосипа Бабинця (Закарпаття), Олександра Шадріна (Севастополь), Володимира Ерліха(Дніпропетровськ).





 
Відкриття виставки в галереї викликало великий інтерес шанувальників живопису міста та області, які зібралися на її відкриття. Серед гостей виставки був і Василь Антонюк, виставка якого з чарівними пейзажами, які зафіксували безліч криниць відкрилася по сусідству у обласному художньому музеї. На виставці представлено ціла низка  малярських шкіл в Україні - київська, кримська, закарпатська, дніпропетровська і місцева кіровоградська. Саме робота її яскравого самобутнього представника Анатолія Шаповалова і стала центром  натюрмортної експозиції в галереї «Єлисаветград».  Вона була написана саме для цієї виставки, хоча загалом в експозиції є роботи навіть 50-60-х років минулого сторіччя.





  Походження  слова «натюрморт» французське – nature morte – «мертва природа». Натюрмортом принято називати зображення неживих предметів, обєднаних в єдину композиційну групу.  Не дивлячись, на  удавану простоту и невимушеність жанра, він несе в собі велике смислове навантаження. Художник не просто пише квіти, фрукти чи інші предмети, що оточують насвін створює емоційний образ, певний настрій та відзверкалює епоху.  Події життя та нашого суспільства накладають відбиток на сюжети, колорит настрої та манеру виконання творів цього жанру.

  На відкритті виставки було цікаво чути багато теплих слів на адресу відомих, самобутніх і ще «нерозкручиних»  імен, таких, як Віктор Перепичай. Ця жанрова експозиція приємно вражає і дивує свіжістю та неповторністю окремих композиційних рішень. В своєрідному саду натюрмортів, яким є ця чудова виставка головну роль відіграють квіти: вишукані і прості польові, їх доповнюють овочі та фрукти, глечики та інші предмети побуту. Все це різноманіття створює неповторний піднесений настрій. Саме це і подарувала нова чудова виставка в галереї «Єлисаветград». 

Анатолій Авдєєв
Категорія: Мої статті | Додав: sokil (04.09.2011)
Переглядів: 522 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Пошук

Друзі сайту


Copyright MyCorp © 2024   Зробити безкоштовний сайт з uCoz